Z médií

Forenzní experti se na téma „prašivých dluhopisů“ rozhodli blíže podívat v reakci na nedávné pády velkých dluhopisových a směnkových emitentů jako Arca Investments nebo EMTC Tomáše Bárty, kde tisíce investorů přišly v součtu o miliardy korun.
Největší alternativní dodavatel energií Bohemia Energy, který loni v říjnu ukončil činnost, musí po usnesení Městského soudu v Praze vydat citlivé informace o svém hospodaření v posledních letech. Stalo se to na popud insolvenčního správce bývalého obchodního partnera Bohemia Energy Tomáše Bárty. Ten vede s Bohemia Energy vleklé soudní spory o desetiprocentní podíl.
Do spolku poškozených dluhopisových věřitelů firem zkrachovalé skupiny EMTC podnikatele Tomáše Bárty se přihlásilo už více než 320 věřitelů, kteří již nárokují přes 300 milionů korun. Šance na uspokojení jejich pohledávek významně vzrostla poté, kdy Vrchní soud v Praze v polovině letošního května rozhodl, že Tomáš Bárta má nárok na desetiprocentní podíl firmy Bohemia Energy.
V dlouholetých sporech manželů Písaříkových, majitelů Bohemia Energy, s někdejším spolupracovníkem a majitelem obchodní skupiny EMTC Tomášem Bártou došlo v polovině května k významnému milníku. Vrchní soud po několika odkladech a řadě obstrukcí ze strany manželů pravomocně shodil ze stolu jejich snahu zpochybnit převod desetinového podílu v Bohemia Energy na Bártu.
Tisíce lidí přichází kvůli insolvencím firem i jednotlivců o své úspory i těžce vydělané peníze. Jsou zde ale i ti, kteří pády různých podnikatelských záměrů vyhledávají nebo k nim přispívají, aby na nich následně sami vydělali. V některých případech jde o jednotlivé zákulisní hráče, kteří se na úkor drobných věřitelů snaží urvat miliony pro sebe, jindy by se dokonce mohlo jednat o organizovanou skupinu lidí. Výraznou, ačkoli téměř neznámou osobou, která se angažuje v aktuálně