Z médií

Tisíce lidí přichází kvůli insolvencím firem i jednotlivců o své úspory i těžce vydělané peníze. Jsou zde ale i ti, kteří pády různých podnikatelských záměrů vyhledávají nebo k nim přispívají, aby na nich následně sami vydělali. V některých případech jde o jednotlivé zákulisní hráče, kteří se na úkor drobných věřitelů snaží urvat miliony pro sebe, jindy by se dokonce mohlo jednat o organizovanou skupinu lidí. Výraznou, ačkoli téměř neznámou osobou, která se angažuje v aktuálně
Věřím, že insolvenční mafie v Česku neexistuje, alespoň ne jako obecný jev. To ale neznamená, že konkrétní kauzy nemohou vyvolávat otázky, říká právník Spolku Koruna Jan Hrazdira v rozhovoru pro týdeník Euro.
Odbor hospodářské kriminality prověřuje zkrachovalou skupinu EMTC podnikatele Tomáše Bárty kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Vyplývá to z usnesení soudu a informací kriminální policie, které má iDnes.cz k dispozici.
O členství ve spolku Koruna, který založili poškození věřitelé firem zkrachovalé skupiny EMTC, požádalo přes 50 věřitelů s objemem pohledávek kolem 40 milionů korun. Spolek to v pátek sdělil médiím.
O členství ve spolku Koruna, který založili poškození věřitelé firem zkrachovalé skupiny EMTC, požádalo přes 50 věřitelů s objemem pohledávek kolem 40 milionů korun. Drobní věřitelé, kteří investovali své peníze do dluhopisů skupiny podnikatele Tomáše Bárty, postupují společně ve snaze zvrátit vývoj v insolvenčním řízení a dosáhnout uspokojení oprávněných pohledávek.